headerbild rösta

Regionala årsmöten i hela landet

Publicerad 2022-02-22 / 13:43 av Malin.carlsson i Genomförda Event

Nu har samtliga föreningar genomfört sina årsmöten år 2022. 

ABC

Sveriges Åkeriföretag ABC har genomfört sitt årsmöte på Quality Hotel Friends i Solna den 20 april.
Kontakt: Jacob Hartman Berger, jacob.hartman@akeri.se, 010-510 54 04

Gotland

Sveriges Åkeriföretag Gotland har genomfört sitt årsmöte den 2 maj.
Kontakt: Carina Ahlfeldt, carina.ahlfeldt@akeri.se, 010-510 54 06

Gävleborg

Sveriges Åkeriföretag Gävleborg har genomfört sitt årsmöte digitalt lördag 26 mars.
Önskar du ta del av årsredovisningar och andra årsmöteshandlingar, kontakta Margareta Holmström via margareta.holmstrom@akeri.se eller ring 010-510 54 14

Halland

Sveriges Åkeriföretag Halland har genomfört sitt årsmöte lördag 2 april.
Kontakt: thomas.hammarstrom@akeri.se, 010-510 54 05 

Mitt

Sveriges Åkeriföretag Mitt har genomfört sitt årsmöte lördag 26 mars. 
Kontakt: Frans Beckman, frans.beckman@akeri.se, 010-510 54 13

Norr

Sveriges Åkeriföretag Norr har genomfört sitt årsmöte den 12 februari.
Kontakt: Carina Ahlfeldt, carina.ahlfeldt@akeri.se, 010-510 54 06

Skaraborg

Sveriges Åkeriföretag Skaraborg har genomfört sitt årsmöte 12 mars på Jula hotell i Skara.
Kontakt: Annika Peterson, annika.peterson@akeri.se, 010-510 54 11 

Småland-Öland

Sveriges Åkeriföretag Småland-Öland har genomfört sitt årsmöte 7 maj på Strand Hotell Borgholm.
Kontakt: Thomas Hammarström, thomas.hammarstrom@akeri.se, 010-510 54 05

Syd

Sveriges Åkeriföretag Syd har genomfört årsmöte lördag 23 april på Elisefarm i Höör.
Verksamhetsberättelsen för Föreningen Syd 2021 kan du läsa här. Vill du få årsredovisning och valberedningens förslag, kontakta syd@akeri.se.
Kontakt: Liane Ask, liane.ask@akeri.se, 010-510 54 07

Värmland

Sveriges Åkeriföretag Värmland har genomfört sitt årsmöte lördag 9 april kl 15 på Elite stadshotellet i Karlstad. Kolla gärna in Sveriges Åkeriföretag Värmland på Facebook och se bilder från dagen, kvällen samt utdelning av våra nyinstiftade priser.
Kontakt: Per Broholm, per.broholm@akeri.se, 010-510 54 12.

Västra Götaland 

Sveriges Åkeriföretag Västra Götaland har genomfört sitt årsmöte lördag 26 mars på Gokart Centralen i Kungälv. Kolla in Sveriges Åkeriföretag Västra Götaland på Facebook och se hur det gick i Gokart-tävlingen! 
Kontakt: Thomas Hammarström, thomas.hammarstrom@akeri.se, 010-510 54 05

Öst

Sveriges Åkeriföretag Öst har genomfört sitt årsmöte torsdag 7 april i Linköping
Kontakt: Carina Ahlfeldt, carina.ahlfeldt@akeri.se, 010-510 54 06