headerbild rösta

Föreningarnas årsmöten samlade på en sida

Publicerad 2023-02-03 / 08:20 av Malin.carlsson i Event

Du är välkommen att delta på föreningarnas årsmöten år 2023: 

ABC

Sveriges Åkeriföretag ABC bjuder in till årsmöte den 19 april. Mer information läggs ut här inom kort.
Kontakt: Jacob Hartman Berger, jacob.hartman@akeri.se, 010-510 54 04

Gotland

Sveriges Åkeriföretag Gotland bjuder in till årsmöte 27 mars. Mer information läggs ut här inom kort.
Kontakt: Carina Ahlfeldt, carina.ahlfeldt@akeri.se, 010-510 54 06

Gävleborg

Sveriges Åkeriföretag Gävleborg bjuder in till årsmöte i Gävle lördag 11 mars.
Önskar du ta del av årsredovisningar och andra årsmöteshandlingar, kontakta Margareta Holmström via margareta.holmstrom@akeri.se eller ring 010-510 54 14

Halland

Sveriges Åkeriföretag Halland planerar nu för sitt årsmöte. Mer information läggs ut här inom kort.
Kontakt: thomas.hammarstrom@akeri.se, 010-510 54 05 

Mitt

Sveriges Åkeriföretag Mitt bjuder in till årsmöte lördag 4 mars. 
Kontakt: Frans Beckman, frans.beckman@akeri.se, 010-510 54 13

Norr

Sveriges Åkeriföretag Norr bjuder in till årsmöte i Skellefteå den 18 februari. Se inbjudan här: Transportkonferens i Skellefteå.
Kontakt: Carina Ahlfeldt, carina.ahlfeldt@akeri.se, 010-510 54 06

Skaraborg

Sveriges Åkeriföretag Skaraborg bjuder in till årsmöte onsdag 22 februari i Falköping.

När?  Onsdag 22 februari kl 18.00. Vi börjar mötet med middag.
Var?  Wrån Restaurang, Trädgårdsgatan 23 i Falköping

PROGRAM
18.00–19.00 Middag
Mustig gulaschgryta med kött från Wrågården samt potatis och vispad vitlökskräm. Bröd och smör. Kaffe och dessert.  
19.00–19.45  Polisinspektör Kjell Andersson, gruppchef för Tunga Gruppen Västra Götaland, pratar bl.a. om mobilitetspaketet
19.45–20.00  Lärarna på transportgymnasierna i Skaraborg berättar om vikten av APL-platser
20.00–21.00  Sedvanliga årsmötesförhandlingar

Ni som är veteranmedlemmar och filialer har dessvärre inte rösträtt men är välkomna att äta mat och delta på själva stämman, precis som alla medlemmar. 
För den som önskar ta del av resultat- och balansrapport – kontakta Annika via nedan kontaktuppgifter.

Anmälan: Anmäl dig till annika.peterson@akeri.se eller 010-510 54 11 senast fredag 17 februari.

Välkommen! önskar styrelsen för Sveriges Åkeriföretag Skaraborg
Kontakt: Annika Peterson, annika.peterson@akeri.se, 010-510 54 11 
 

Småland-Öland

Sveriges Åkeriföretag Småland-Öland planerar nu för sitt årsmöte. Mer information läggs ut här inom kort. 
Kontakt: Thomas Hammarström, thomas.hammarstrom@akeri.se, 010-510 54 05

Syd

Sveriges Åkeriföretag Syd bjuder in till årsmöte den 22 april. Mer information läggs ut här inom kort.
Vill du få årsredovisning och valberedningens förslag, kontakta syd@akeri.se.
Kontakt: Liane Ask, liane.ask@akeri.se, 010-510 54 07

Värmland

Sveriges Åkeriföretag Värmland planerar nu för sitt årsmöte. Mer information läggs ut här inom kort.
Kontakt: Per Broholm, per.broholm@akeri.se, 010-510 54 12.

Västra Götaland 

Sveriges Åkeriföretag Västra Götaland planerar nu för sitt årsmöte. Mer information läggs ut här inom kort.
Kontakt: Thomas Hammarström, thomas.hammarstrom@akeri.se, 010-510 54 05

Öst

Sveriges Åkeriföretag Öst planerar nu för sitt årsmöte. Mer information läggs ut här inom kort.
Kontakt: Per Broholm, per.broholm@akeri.se, 010-510 54 12.