Sveriges Åkeriföretag - Logotyp

Logga in

Är du medlem men saknar inlogggningsuppgifterklicka här »

PRESSRUM - PRESSKONTAKTER

Presskontakter

Här kan du hämta bilder på våra kontakt- och talespersoner.

 

1. Klicka på namnet
2. Klicka på önskad bild
3. Spara bild som

 

Mikael Nilsson>>
Ordförande

070-883 85 20

mikael@sslog.se

 

 

 

 

Huvudkontoret

 

Rickard Gegö >>

VD

035-15 09 51

rickard.gego@akeri.se

 

 

 

 

 

Erika Svanström >>
Kommunikationschef

072-206 89 94

erika.svanstrom@akeri.se

 

 

 
 

 

Tove Winiger >>
Politiskt ansvarig
070-237 55 35
tove.winiger@akeri.se

 

 

 

 

Mårten Johansson >>

Transportteknik, reparation- och verkstadsfrågor

070-671 13 85

marten.johansson@akeri.se

 

 

 

 

 

Ulric Långberg >>

Branschansvarig och kontaktperson Skogslogistikföretagen

070-347 50 65

ulric.langberg@akeri.se

 

 

 

 

 

Regionchefer

 

Torbjörn Heierson >>

Stockholm och Uppsala län

070-662 81 10

torbjorn.heierson@akeri.se

 

 

 

 

 

Ingemar Resare >>

Örebro, Södermanlands, Östergötlands län och Gotlands län
070-687 89 30

ingemar.resare@akeri.se

 

 

 

 

 

Liane Ask >>

Skåne och Blekinge län och Hallands län

070-548 78 03

liane.ask@akeri.se

 

 

 

 

 

Thomas Hammarström>>
Småland/Öland och Västra Götaland
0470-718181
thomas.hammarstrom@akeri.se

 

 

 

 

 

 

Thomas Broström  >>

Värmlands län och Skaraborgs län

070-380 31 85

thomas.brostrom@akeri.se

 

 

 

 

 

 

Patrick Magnusson >>

Dalarnas län, Västmanlands län och Gävleborgs län

072-236 05 35

patrick.magnusson@akeri.se

 

 

 

 

 

Carina Ahlfeldt >>

Västernorrlands, Jämtlands, Västerbottens och Norrbottens län

070-354 14 06

carina.ahlfeldt@akeri.se

Bli medlem